Tarptautinė pagalbos Ukrainai grupė "Blue/Yellow" gruodžio 21 d. pavakarę Vilniaus Rotušėje surengė labdaringą menininkų darbų pardavimo aukcioną, pavadinimu "Lietuva+Ukraina="Blue/Yellow", kurio metu rinko lėšas Ukrainos kariams paremti. 

Už aukcione parduotus kūrinius surinkta 49 638 litų suma. Daugiau informacijos paskelbsime netrukus šiame puslapyje. Ačiū visiems už Jūsų gerumą! Šiltų, laimingų ir taikių Jums švenčių!

Pristatome aukciono dalyvių katalogą. 

Petras Repšys - vienas  ryškiausių  vyresnės kartos Lietuvos dailininkų, grafikas, monumentalistas. Yra sukūręs  grafikos ciklų, medalių, bareljefų Lietuvos istorijos temomis. Už sienų tapybos kompoziciją „Metų laikai“ (1974 – 1985) Vilniaus universiteto Baltų filologijos katedroje 1985 m.buvo  apdovanotas  valstybine premija, o 1997 m. – Lietuvos Respublikos Nacionaline premija. Dailininkas kuria iliustracijas ir apipavidalina  lietuvių poetų kūrinius. Savitai interpretuodamas baroko stilistiką, sukūrė iliustracijas Sigito Gedos eilėraščių vaikams rinktinei „Užmigę žirgeliai“ (Vilnius: Vaga, 1970) ir lietuvių liaudies pasakai „Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“ (Vilnius: Vaga, 1971).

"Vilniaus miesto siena", grafika, 1989 m. Pradinė kaina - 1300 litų.
"Pranciškonų bažnyčia", grafika, 1989 m. Pradinė kaina - 1300 litų.
"Pranciškonų siena", grafika, 1990 m. Pradinė kaina - 1300 litų.

Leonas Strioga – Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, vyresnės kartos skulptorius, kuriantis  portretus, figūrines kompozicijas, dekoratyvines skulptūras, mažąją plastiką. Medžio skulptūrose naudoja unikalią kapotinę techniką, suteikiančią darbams išskirtinio tekstūriškumo, šviesos, formos kaitos bruožų. Kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos dailės muziejai ir privatūs asmenys JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Danijoje ir kt.

„Jo kūrybos akivaizdoje susitaiko realistai, modernistai ir avangardistai; paradoksas, bet jo skulptūrų atžvilgiu gali sutapti ir namų šeimininkės, ir rafinuoto meno kritiko nuomonės“. (Rasa Andriušytė)

"Pamišęs gyvenimas", keramika  (Nuo 900 Lt)

  

 Jūratė Sližytė  - gimė 1967 m. Kaune. Baigė J. Naujalio meno mokyklą, grafikos specialybę. Studijavo Šiaulių pedagoginio instituto dailės fakultete,  Vilniaus dailės instituto  Kauno skyriuje taikomosios grafikos specialybę. 1990 m. laimėjo stipendiją “Artists Unlimited“,  nuo tada gyvena ir kuria Vokietijoje. Nuo 2006 m. - Vokietijos Federacinės Respublikos dailininkų sąjungos narė. Menininkė kuria grafikos paveikslus, akvareles, baldus  ir objektus. Autorės kūrybai nemažai įtakos turėjo mitologiniai graikų motyvai, kuriuos galime sutikti dažname autorės kūrinyje. Savo darbams sukurti grafikė naudoja „trashart“ techniką. Pastaruoju metu menininkė dažnai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose meno projektuose. Jos darbus noriai perka meno kolekcionieriai visame pasaulyje.
Aukcionui Jūratė Sližytė pristato keturis darbus: 
1.  Iš serijos “Skraidantys objektai“ (graikų mitologijos motyvais) - darbas  „Sfinksas“ , kartono raižinys  mišri technika, 2005 m.  (Nuo 400 Lt)
2. Iš serijos „Skraidantys objektai“ (graikų mitologijos motyvais) - darbas „Nenugalėta mergelė Nikė“, kartono raižinys, mišri technika, 2005m.  
(Nuo 400 Lt)
3. Iš serijos „Namų apyvokos daiktai“ - darbas „Kėdė“ mišri technika 2010m.  (Nuo 1000 Lt)
4.  Iš serijos "Namų apyvokos daiktai“ - darbas „Mergaitė, tvirtai nusprendusi tapti undine“ , medis, mišri technika 2014m. (Nuo 500 Lt) 

Egidija Brinkytė  gimė 1982 m. Šilalėje. Studijavo Kauno kolegijos Jono Vienožinskio menų studijų centre, Šiaulių universiteto menų fakultete. “Ar menininkas gali pakeisti pasaulį į gerąją pusę? Drąsiai galiu sakyti, kad TAIP. Dailininkas savo kūryboje turi kalbėti apie tiesą, kad ir kokia žiauri ji būtų. Nes jei dailininkas pats sau meluos, kaip jis gali ką pasakyti žiūrovui? Jei kiekvienas iš mūsų kalbėtume ir vaizduotume tiesą, o ne gėlytes ar kokį natiurmortą, tai galėtume daryti įtaką žmonėms, informuoti juos, o ne formuoti jų požiūrį ir mąstymą, ką ir daro šiandieninė žiniasklaida”   . http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/man-reikia-paslapties-ir-intrigos-1093048/
Autorė aukcione pristato vieną paveikslą, pavadinimu „Išaušta rytas“, atlikimo technika - drobė, akrilas, formatas 50x100 cm, 2014 m. Nuo 500 Lt      

 

Danutė Kairytė - grafikė, knygų iliustratorė.2000-2006 studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Jos grafika minimalistinė, tačiau ekspresyvi. Ji manipuliuoja linija, štrichu, dėme, kontrastais. Estampų išskirtinis bruožas – ryškus juodų ir baltų plotų konfrontacijos su žmogaus modulio - figūros judesio fragmentais. Figūrų simultaniškumas, jų vartymasis ar buvimas beorėje erdvėje kuria intriguojantį vyksmą, minties užribius.  Nijolė Nevčesauskienė 

"Vertybės", linoraižinys, 60x45 (nuo 150 lt)"Minties šuolis", linoraižinys, 45x46, (nuo 150 lt)
"Stabdymas" - iš ciklo motorika, linoraižinys, 60x45, (nuo 150 lt)
"Tendencija", linoraižinys, 60x45 (nuo 150 lt) 

 

Antanas Pužauskas – studijavo Vilniaus dailės institute. Dailininkas tapytojas, tapybos restauratorius ir žinomas senųjų interjerų pritaikymo dizaineris. Jo  tapyba  labiau pažįstama iš interjerų tapybos viešosiose erdvėse. Antano Pužausko darbuose tvyro senovės dvasia, viskas čia dvelkia senove. Tapybos manieros, koloritas ir specifiškai sendinti drobių paviršiai primena senas, laiko paveiktas drobes, kuriose menininkas vaizduoja keistokas šventes, susibūrimus, mitologines scenas. Pamėgto natiurmorto žanro darbuose tapytojas stengiasi atkurti laiko paliestų daiktų mįslingą žavesį. Kiekvienas jo darbas, regis, turi kažkokią paslaptį, kurią ne taip jau paprasta iššifruoti, nes kiekvienas natiurmorto objektas turi užkoduotą prasmę.  

"Natiurmortas", aliejus, drobė, 2012 m., (nuo 500 Lt)

 

Ričardas Garbačiauskas - gimė 1956 m. Vilniuje. Lietuvos dailininkas, tapytojas. 1980 m. baigė Vilniaus dailės instituto tapybos specialybę. Šiaulių universiteto Menų fakulteto profesorius, prodekanas, tapytojas. Lietuvos dailininkų sąjungos tarybos narys. Nuo 1982 m. dalyvauja įvairiose parodose ir pleneruose, šalyje ir užsienyje – Švedijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje.
„Mergina su gėle“, al., drb., 59 x 40 cm, 2000 m. Pradinė kaina: 500 Lt.

 

Ina Lukauskaitė - jos darbai prisodrinti moteriškumo bei elegancijos. Grakštus teptuko potėpis, dėmesys detalei, sodrus, turtingas koloritas daro jos tapybos darbus turtingais ir puošniais. Inai nesvetimas simbolių pasaulis, lyrizmas. Tiek moters įvaizdis, tiek natiurmortai – trapios, bet kartu - išmintingos, poetiškos ir kartu labai stiprios moters gyvenimo atspindžiai. Inos natiurmortuose gana dažnas granato vaisiaus simbolis, tai - tikėjimo, vilties, pasiaukojimo bei pilnatvės, gausos simbolis, svarbus tiek Vakarų, tiek Rytų filosofijoje, pasaulėžiūroje. Purpuro, cinoberio atspalviai, žaižaruojančios spalvos Inos paveikslus daro tarsi prabangiu langu į paslaptingą, dar nepažintą pasaulį. 

"SPERO" (lot. "viltis") Drobė, akrilas, mišri technika, lakai, 2014 45x45 cm
(Nuo 1200 Lt) 

Antanas Ališauskas - gimė 1936 m. Pavardauniuose, Alytaus apskr. Lietuvos fotožurnalistas. Daugelį metų dalyvavo leidinių „Kultūros barai“, „Švyturys“, „Sportas“, „Komjaunimo tiesa“ fotografijų konkursuose ir pelnė įvairių apdovanojimų. 1986 m. surengė individualią parodą. 1991 m. fotografavo Sausio 13 d. įvykius, buvo sužeistas. Fotografijos išspausdintos knygoje „Sausio 13-oji“, išl. 1991 m. Nuo 1986 m. priklauso Lietuvos fotomenininkų sąjungai.

Aukcionui aukoja fotografiją "Posūkis"   (nuo 400 Lt.)


Arūnas Kulikauskas - foto menininkas, gerai žinomas ne tik tiems, kurie domisi Lietuvos fotografijos aktualijomis. Po dvidešimt dvejų metų, praleistų už Atlanto, New York’e, sugrįžęs į Lietuvą jis vėl aktyviai įsiliejo į Lietuvos meninį gyvenimą. Menininkas yra sukūręs ne vieną įspūdingą seriją darbų, kuriuose fiksavo gamtą, urbanistinius peizažus, darė portretų serijas, meistriškai fotografavo juvelyrikos kūrinius. JAV aktyviai bendradarbiavo su menininku Jonu Meku. Paskutiniu metu, gyvendamas sodyboje Lietuvos provincijos miestelyje, meistriškai fiksuoja kuklią, bet dvasingą buitį ir būtį. Norint trumpai apibrėžti tai, ką veikia A. Kulikauskas, būtų galima sakyti, jog jis kuria archyvą – savo, savo šeimos ir aplinkos, šalies, apylinkės, gyvenvietės, tik ne slepia kūrybą spintoje, o tuoj pat atiduoda. Šiandienos žiūrovui įprasta parodose matyti įvairius nepripažintuosius, pamirštus ir kitokius – toks buvo ir Kulikauskas, tačiau dabar jo kuriama fotografija nebeguli nei garaže, nei kieno nors stalčiuje, ji gyvena ir klesti internete”. (MMC. Karolis Sabeckis)

Diptikas be pavadinimo  (nuo 400 Lt.)

Vygantas Vėjas (Vygantas Chaladauskas) - gimė 1972 m., Jonavos raj., Virbalų km.
Baigė Jonavos muzikos mokyklos dailės skyrių, vėliau - Vilniaus dailės akademiją. Apie jį sakoma – dailininkas ir muzikas, viskas jame telpa, viename. Menininkas kolekcionierių ir meno žinovų tarpe pripažįstamas kaip teptuko meistras. Skulptūra Vygantui taip pat nesvetima. Nuo 2000 metų dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose, kūrybiniuose pleneruose. Pagrindiniai motyvai Vyganto kūryboje - gamta, paukščiai, viskas, kas gyva ir turi sielą.

"Kryžiasnapis", 2013 m, 60x60 cm, drobė, akrilas, (nuo 500 Lt.)


Vladas Oržekauskas - gimė 1955 m. Skaitmeninės grafikos srityje kuriantis Vladas Oržekauskas 1983 m. baigė interjero architektūrą tuomečiame VDA Kauno dailės institute. Jis surengė daugiau kaip 10 asmeninių parodų, yra VDA profesorius. Skaitmeniniuose atspauduose ant audinio autorius dažnai siekia perteikti gamtos motyvo filosofinę ir jausminę simbiozę. „Menka detalė pajėgi nukreipti įvykius netikėta vaga. Savo darbų nelaikau baigtais, nes jie galėtų iš esmės keistis“, sako menininkas. Dizaineris, grafikas, fotografas savo skaitmeninėse fotografijose meistriškai derina technologijos inovacijas ir pasaulinės meno istorijos suvokimo, pajautimo tekstus bei kontekstus. Puikiai interpretuodamas tekstūros, faktūros teikiamas galimybes, šešėlio, pustonio, šviesos bliko galią, sukuria neįtikėtinai įtaigius aktus, portretus, kompozicijas, kuriose tarsi Renesanso tapybos šedevrų atspindžiai išnyra figūros, portretuojami žmonės - bet tai jau žmonės iš dabarties, kiekvienas su savo vidiniu pasauliu, jausmu ir vienatve, kažkur už šviesos ir šešėlių žaismo širmos…  

"Atšilo", skaitmeninė spauda ant drobės, 50x50, 2010 (nuo 100 Lt)

 

Virginijus Kašinskas - gerai žinomas tapytojas, VDA Kauno fakulteto docentas. Aukcione pateiktas tapybos darbas yra iš darbų ciklo “Mitologiniai akmenys”, kuris gimė 2008-2009 metais Žemaitijoje, Lopaičių etnomitologiniame komplekse. Darbu ciklą inspiravo konkretūs mitologiniai akmenys, kuriuos menininkas personifikavo, suteikė jiems žmogiškojo pavidalo gyvastį, tuo savaip papasakodamas kiekvieno iš tų akmenų mitą. Tapybos darbai tiesiog žaižaruoja mineralų spalvų pigmentais, nes gi lietuviški lauko akmenys yra be galo įvairuojančių spalvų bei atspalvių, ką ir atspindi Virginijaus Kašinsko tapybos darbai iš šio ciklo.   

"Mieganti akmenyje", aliejus, drobė, 54x71 (nuo 2300 lt)

  

Lukas Eugenijus Kolmogorcevas -gimė 1979 m. Tapytojas iš Kauno, studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete ir Miguel Hernandez universitete Ispanijoje. Luko Kolmogorcevo personalinės parodos pristatytos Kaune, kituose Lietuvos miestuose, Tartu, Talino bei Alicante meno galerijose. Greta tapybos darbų jis kuria objektus, instaliacijas bei žemės meną. Pastaruoju metu domisi vaizdo galimybėmis perduoti nuo emocijos atsietą idėją, jo darbams būdinga vaizdo dekonstrukcija. Tapytojas savo darbuose nuolat ieško atsakymo į egzistencinius klausimus:  „Kaip mes suvokiame informaciją, jei nuo jos atsiejame romantizmą? Kaip iš vaizdo galima atimti emociją?” Eugenijui Lukui Kolmogorcevui  „patinka nuo objektų nupūsti civilizacijos istorijos dulkes, nuplėšti išorinį sluoksnį ir pažvelgti į pačią idėją. Savo kūrinius jis vadina tekstiniais paveikslais. „Kartais, atitrūkus nuo tradicinės vaizdavimo formos, žiūrovui gali būti labai įdomu pagalvoti apie tikrovę”. Pagal:  http://www.kamane.lt/layout/set/print/layout/set/print/Spaudos-atgarsiai/2013-metai/Rugpjutis/Daile/Vaizdu-coolversciai-galerijoje-Homo-Ludens
Aukcione Lukas Kolmogorcevas pristato tapybos darbą „Skarulių bažnyčios altoriaus avinėlis“, sukurtą 2013 metais. Technika: aliejus, drobė, 50 x 60 cm. (nuo 500 Lt.)

Kateryna Svirgunenko - gimė 1976 metais Kijeve.Užsiima vizualine grafika.1994 metais baigė Taraso Ševčenkos meno kolegiją, tapybos fakultetą.2002 metais apsigynė magistro laipsnį grafikos ir knygų dizaino srityje Kijevo Nacionalinėje meno ir architektūros akademijoje.Nuo 1995 metų dalyvauja įvairiose parodose Ukrainoje ir kitose užsienio šalyse.2005 metais  tapo Ukrainos Nacionalinės menininkų sąjungos nare.Yra įvairių meno organizacijų narė Danijoje ir Prancūzijoje.Apdovanojimai - Valparaiso fondo stipendija 2012.

"Augalų raštas III", ofortas, 30x60 cm. 2010 m.
"Tiltas", ofortas, 33 x 50 cm, 2011 m.

Boris Firtsak – gimė 1961 m. Ukrainiečių menininkas. 1979 m. baigė Ukrainos respublikinę T.Ševčenkos meno mokyklą. 1984 m. baigė Ukrainos poligrafijos institutą, įgijo poligrafijos dizaino ir knygų grafiko specialybę. Nuo 2004m. – Tarptautinės menininkų federacijos narys. Nuo 2006 m. – Ukrainos nacionalinės meno draugijos „BŽ-ART“ narys. 
Daugelio parodų dalyvis, kuria scenografijas ir meninius apipavidalinimus interjerams, festivaliams, meno projektams, kino filmams. 2005 m. Boris Firtsak buvo vyriausiuoju dizaineriu projekte „Eurocamp“, kuris yra vienas iš konkurso „Eurovision“ renginių.
Menininkas dažniausiai tapo portretus ir aktus. Aukcionui pristato paveikslą „Didvyriai“, popierius, mišri technika, 2014 m. Pradinė kaina – 9000 litų.


Vilija Liorančienė - gimė 1963m. Dirba ir gyvena Švedijoje, Stokholme, bet taip pat giliai įsišaknijusi ir Mariefrede, kur ir yra Vilijos studija https://www.facebook.com/ vilijasart?ref=hl . Čia galima rasti didelę dalį Vilijos įkvėpimo - ar tai iš sodo greta, ar iš sustingusių akimirkų prie ežero Mälaren, tik už kelio posūkio.

Gamtos tylus ritmas, nepaliestas miesto triukšmo ir yra Vilijos Liorančienės meno šaltinis, kuris randa išraišką grafikoje, tapyboje, skulptūroje ir  tekstilėje.
2001- 2003 m. studijavo Nordens TeknikerInstitut, Stockholm.
1982-1989 m. studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje.
1976-1982 m. mokėsi Juozo Naujalio Dailes mokykloje.
Nuo 1993 m.  Vilija Liorančienė dalyvauja parodose Švedijoje, Lietuvoje, Suomijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Jos darbų yra įsigijęs Karlskronos muziejus, keletas Švedijos savivaldybių ir privačių asmenų Italijoje , Prancūzijoje , Švedijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje.

"Juni" ("Birželis") technika "F-p gravyr". (Nuo 400 lt.)
"Blommans skugga" ("Gėlės šešėlis") technika "Chine-collé". (Nuo 250 lt.)
"Familj" ("Šeima"), Spalvotas Lino raizinys. (Nuo 300 lt.)

Monika Vaicenavičienė - gimė 1991 m.  Vilniuje ir Stokholme gyvenanti bei kurianti grafikė ir iliustratorė. Jauniausiosios kartos kūrėja, studijavusi grafiką Vilniaus dailės akademijoje ir Gioteburgo universiteto Valando akademijoje. Parodose Lietuvoje bei užsienyje dalyvauja nuo 2012 metų. Greta grafikos darbų Monika Vaicenavičienė kuria iliustracijas knygoms bei autorines knygas. Pernai už iliustracijas Prano Mašioto pasakai „Paliegusi obelis“ laimėjo I vietą Prano Mašioto paveikslėlių knygų konkurse. Aukcione Monika Vaicenavičienė pristato 4 grafikos darbus:  
1.„Jei dabar eičiau Šventosios paupiu“, 2014 m., medžio raižinys, 40x27cm, (nuo 350 Lt.)
2. „Pavadinčiau“, 2010 m., medžio raižinys, 30x20cm, (nuo 300 Lt.)
3. „Poškos gatvės pokštas“, 2014 m., medžio raižinys, 40x 27cm 
(nuo 300 Lt.)

4. „Procesija“, 2014 m., medžio raižinys, 40x27cm, (nuo 300 Lt.) 

Jolita Česonytė - gimė 1966 m. Baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Dirba įvairiomis technikomis: akrilu, akvarele, grafikos priemonėmis. Labai plastiškai, jautriai pateikia žiūrovui savo menišką pasaulėžiūrą. Jolitai yra nesvetima ir autoironija. Dalyvauja grupinėse parodose, aktyviai pristato savo darbus tarptautinėse interneto galerijose. Dirba šiuolaikinės mokyklos centro dailės mokytoja, gyvena Žiežmariuose.

Aukcionui menininkė pristato savo tapybos darbą „Sūkurys“, aliejus, drobė, 2013 m., 80x100 cm. Pradinė kaina - 600 Lt


Konstantinas Gaitanži - gimė 1977 m. Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Konstantinas Gaitanži yra baigęs tapybos studijas (bakalauro, magistro, aspirantūros) Vilniaus dailės Akademijoje.  Dalyvauja parodose nuo 1996 metų, jo personalinės parodos yra pristatytos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Talino galerijose. Konstantino Gaitanži darbai dažnai yra naratyvūs, tapybos technika juose pasitelkiama kaip priemonė vizualiai atskleisti tam tikrą istoriją. Autorius mėgsta skolintis tapybai nebūdingas stilistikas, pavyzdžiui daugiau sutinkamas anime juostose bei komiksų knygose. 

Aukcione Kostas Gaitanži pristato tapybos darbą „Red Star Falling“ („Raudona žvaigždė krenta“), atliktą akrilu ant drobės 2012 – 2013 metais. Išmatavimai 120 x 140 cm. Pradinė kaina - 1000 Lt 


Andrius Miežis - gimė 1970 m. Kretingoje gyvenantis ir kuriantis menininkas, tapytojas ir muzikantas. Studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Dailės gyvenime dalyvauja nuo 1992 metų, yra surengęs apie 20 personalinių parodų, jo darbai pristatyti Rusijoje, Vokietijoje, Italijoje, Airijoje, Danijoje, Suomijoje. Andriaus Miežio darbams būdingas stilistinis figūratyvumas, siurrealistinė maniera bei pop meno prieskonis. Jo darbai jungia naivumą ir metafizines idėjas, dekoratyvumą ir senuosius pasakojimus, subtilų lyrizmą ir ironiją bei švelnų groteską. 
Aukcionui Andrius Miežis pristato darbą „Skambutis iš Vatikano“, akrilu ant drobės tapytą 2009 metais. Išmatavimai 90 x 70 cm. (nuo 1200 Lt.)  

Ona Jakubonytė - gimė 1987 m. Vilniuje gyvenanti jauniausiosios kartos menininkė. 2010 baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, pagal mainų programą studijavo Štutgarte, Vokietijoje. Ona Jakubonytė kuria konceptualius, tarpdisciplininius, ir tradicinėmis technikomis atliekamus darbus. Šiuo metu dažnai renkasi akvarelę arba aliejinę pastelę. Aukcione ji pristato 3 akvareles, kuriose nagrinėja žmogaus emocijų ambivalentiškumą – sugebėjimą vienu metu jausti kelias, dažnai viena kitai prieštaraujančias emocijas.  

„Naivu“, akvarelė, 297 x 420 mm (nuo 300 Lt.)  
„Pasiduoti I“, akvarelė, 297 x 420 mm  (nuo 200 Lt.)
„Pasiduoti II“, akvarelė, 297 x 420 mm    (nuo 200 Lt.) 

Olena Pryduvalova - gimė 1960 m. Žinoma Ukrainos dailininkė 1986 m. baigė tapybą Kijevo valstybinėje dailės ir architektūros akademijoje. Ji yra Ukrainos dailininkų sąjungos narė, surengusi virš 30 asmeninių parodų. Autorės darbai saugomi JAV, Japonijos, Graikijos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos ir kt. šalių muziejuose bei privačiose kolekcijose. Pasak guašo techniką pamėgusios dailininkės, pagrindinė jos kūrybos tema yra miestų „portretai“, prisodrinti intensyvių spalvų ir ryškios šviesos.   

"Vakaras prie jūros", akrilas, popierius, 61,5 x 86

Oleksii Beliusenko - 1960 m. Kazachstane. Gyvena ir kuria Kijeve.1987-2012 metais  dirbo Nacionaliniame restauravimo tyrimų centre Kijeve.Nuo 1989 metų  dalyvauja meno parodose.Nuo 2009 metų Ukrainos Nacionalinės  menininkų sąjungos narys.Nuo 2012  metų meno grupės  „Synii zhovnten“ narys ir kuratorius.Užsiima įvairiomis meno rūšimis: tapyba, grafika, koliažu, skulptūra ir interjero dizainu.Jo darbai  yra eksponuojami įvairiose galerijose ir privačiose kolekcijose 29 šalyse.Yra surengęs nemažai personalinių parodų Ukrainoje taip pat  Lietuvoje bei Norvegijoje. 
"Kijevas naktį", aliejus, drobė, 80x60 

Oleksij Apolonov - gimė Kijeve. Baigė Nacionalinę vaizduojamosios dailės ir architektūros akademiją. Ukrainos nacionalinės dailininkų sąjungos narys, gyvena ir dirba Kijeve.
Priklauso kūrybinei grupei “Mėlynas spalis”. Asmeninės parodos galerijose „Triptik Art“, „Karas“, „RA“, „Tadzio“  ir kt. Grupinės parodos galerijose „KalytaArtKlub“, „Karas“, „Hobby“, „Kolo“, „Kolori“ ir kt. Viešos menininko darbų kolekcijos eksponuojamos Kijevo Rusų meno muziejuje, Zaporožės Dailės muziejuje, galerijose „Karas“, „Triptikas“, „RA“, „KalytaArtKlub“.
"Raudoni obuoliai", 2014, akrilas, drobė

Achra Adžindžal - gimė Abchazijoje. 1982 metais baigė Suchumio meno mokyklą. Studijavo valstybiniame Maskvos V. Lomonosovo  universitete, istorijos fakultete. Paraleliai domėjosi tapyba, studijavo pas garsų rusų menininką D. Lioną. Po studijų dirbo žurnale „Abchazijos menas“. Nuo 1993 metų gyvena ir dirba Kijeve. Nuo 2012 metų - kūrybinės grupės „Mėlynas spalis“ narys.
Jo darbai puošia daugelį privačių ir viešų kolekcijų visame pasaulyje. Daugelio parodų dalyvis. 
Asmeninės parodos galerijose „Triptik Art“, „Samtelis“, „PhotoStudio galery“, „Tadzio“, „Šazino“, „36“, „RA“, „Galerija M“ ir k.t. Grupinės parodos galerijose „KalytaArtKlub“, „RA“, „Kardasis Art“ ir kt.

Larisa Puchanova – ukrainiečių dailininkė. Gimė Kijeve.  Baigė valstybinę T.G. Ševčenkos dailės mokyklą. 1977 m.  baigė valstybinį Kijevo dailės institutą (dabar HAOMA) (V. Čabaniko dirbtuvės). Nuo 1983 m.  – Ukrainos nacionalinės dailininkų sąjungos narė. Nuo 1991 m. dirba ir kuria tapybos ir piešimo srityse.


Valentina Jakovleva – savamokslė Ukrainos lėlininkė. Gimė Charkove, mokėsi Charkovo aviacijos institute. Specialaus meninio išsilavinimo neturi, bet nuo vaikystės domisi tapyba, skulptūra (Repino mokykla), todėl pagrindiniai gyvenimo užsiėmimai buvo susiję su menais. Pastarieji metai pašvęsti veiklai, susijusiai su floristika.
Autorinės lėles gamina nuo 2011 m. Vos po kelių mėnesių tais pačiais metais V. Jakovleva  - jau tarptautinių parodų „Kijevo pasaka“ dalyvė. Iki šiol autorė pagamino 12 lėlių, dalis jų eksponuojama galerijose, keletą įsigiję privatūs kolekcionieriai.

"Prima Vera Viesna" (pirmas pavasario lietus) (Nuo 1000 Lt.)Elena Šumilina – ukrainiečių monumentalistė. Gyvena ir kuria Charkove. Yra laikoma ryškia monumentinio-dekoratyvinio meno kūrėja. Ukrainos nacionalinės menininkų sąjungos narė. Daugiausia savo darbuose naudoja tekstilę, karoliukų dekorą. Parodose Ukrainoje ir užsienyje dalyvauja nuo 1992 m.

Kompozicija  "Žiema, vasara" (Nuo 700 Lt.)


Lesja Korol– lėlininkė iš Kijevo (Ukraina). Baigė Kijevo valstybinį kultūros ir menų ir menų universitetą. Kultūrologė. Jos tėvas - žymus Ukrainos skulptorius Nikolaj Obeziuk.  Lesia augo kūrybinėje aplinkoje. Meninių lėlių gamyba užsiima nuo 2005 m. Ji daug keliauja, dalyvauja tarptautinėse parodose. Jos darbams būdinga sodriai dekoruotos audinių faktūros, siuvinėtos biseriu ir puoštos pusbrangakmeniais. 

Aukcionui lėlininkė pristato „Ukrainietę“.  Lėlė sukurta, atkartojant Ukrainos folkloro motyvus. Darbe panaudoti senoviniai nėriniai, natūralūs akmenys: koralai, turkis. Lėlės pagrindas – papjė-maše. Tai vadinamoji salonų (buduaro) lėlė, vienetinis egzempliorius, sukurta 2012 m. Aukštis -74 cm.(Pradinė kaina - 500 Lt)


Elena Korosteleva – ukrainiečių keramikė, gyvena ir dirba Kijeve. Visą gyvenimą užsiima menine keramika. 2009 metais atrado stebuklingą autorinių keramikos lėlių pasaulį, kuris, kaip pripažįsta pati autorė, pakeitė visą jos kūrybinį gyvenimą.
Elenos Korostelevos lėlės turi ne tik žavią vaiko išvaizdą, bet ir du svarbius technologinius ypatumus. Visų pirma, jos juda: judina kojas, purto galvą, moja rankomis, čiūčiuoja kūdikius, šoka, jodinėja arkliuku. Judesiai inerciniai, balansuojantys. Pagrindinis judančių detalių tvirtinimo metodas, naudojamas šios meistrės, yra užpatentuotas. Antra, porcelianiniai liejimai, sukurti pagal autorės modelius, yra tik bazė tolesniam rankų darbui, suteikiant lėlei išskirtinę išvaizdą ir charakterį. Po to lėlė padengiama smulkiomis rankų darbo detalėmis.
Meistrė naudoja gražias ir kokybiškas porcelianines mases Parian ir Royal, gaminamas Didžiojoje Britanijoje. Lėles dažo rankomis, universaliais dažais porcelianui.

„Mamos šaunuolė“ (Nuo 700 lt.)


Marina Rudenko – gimė 1972 m., Ukrainos menininkė, gyvena Kijeve. Baigė ekonomiką, tačiau 2002 metais susidomėjusi lėlių kūryba, iki šiol tuo tik ir teužsiima. Paskutinius aštuonerius metus aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno parodose. Nuo 2008 metų dėsto Lėlių meistriškumo mokykloje, kuri priklauso garsiai „Forsunos“ galerijai Kijeve.

Aukcionui pristato mechaninę lėlę „Važiavo meškos“, pirmą kartą buvo pristatyta personalinėje septynių mechaninių lėlių parodoje „Karuselė“. Lėlė pagaminta iš papjė-maše, medžio ir autorės sukurto plieninio mechanizmo. Šis meno kūrinys juda. Apipavidalinant kūrinį naudoti akriliniai ir temperiniai dažai. Kūrinys sukurtas kaimo medinės lėlės stiliuje. (Pradinė kaina – 400 € = 1380 Lt)

Viktorija Kukalo – ukrainiečių dizainerė, lėlininkė. Gyvena Kijeve. Profesionaliai dirbo interjerų dizaino ir dekoravimo srityse. Tačiau, susipažinusi su lėlių pasauliu, ėmė dirbti tik šia kūrybine linkme. Daugelio tarptautinių parodų dalyvė, tarptautinių konkursų pirmosios vietos laimėtoja. Šios autorės darbai yra privačiose kolekcijose Ukrainoje, Švedijoje, Rusijoje, Azerbaidžane, Lenkijoje, Estijoje, taip pat - Ukrainos, Azerbaidžano bei Estijos galerijose.
Aukcionui menininkė pristato vienetinį autorinį darbą iš ciklo „Šėšėlių miestas“, kūrinio pavadinimas „Siela“. Naudotos medžiagos - papjė maše, žalvaris, oda. Kūrinio aukštis - 31 cm, juostos ant veido tamsoje švyti. (Nuo 500 Lt)

 

Jelena Kniazeva – ukrainiečių menininkė, lėlininkė, gyvena ir kuria Kijeve. Nuo 2013 m. - Tarptautinės lėlininkų-menininkų bendrijos narė (UAHA / GDS Chapter ). Menininkės darbai buvo eksponuojami daugelyje parodų tiek gimtinėje, tiek užsienyje. Autorė labai mėgsta kurti pozityvias emocijas atspindinčius kūrinius, nors tarp jos darbų yra nemažai yra ir liūdnų. Jos darbais pasipildė ne viena privati kolekcija bei galerija.

Aukcionui menininkė pristato savo sukurtą kompoziciją „Lai jis skrenda...“. Tai - vienetinis autorinis darbas. Kompozicija susideda iš dviejų figūrų ant vielinio karkaso. Mergaitės aukštis -27 cm, berniuko - 19 cm. (Nuo 

Oksana Viesna – Ukrainos dailininkė, lėlininkė. Gyvena Lvove. Baigė Lvovo I. Trušo vardo meno koledžą ir įgijo dailininko-modeliuotojo specialybę. Prieš tris metus atrado lėlių pasaulį ir juo susižavėjo. Visi menininkės darbai - vienetiniai, prisotinti teigiamos energetikos. Autorė - daugelio parodų dalyvė.Aukcionui Oksana pristato lėlę „Alisa“, kuri sukurta pagal L. Kerrelo pasakos motyvus. Rankų ir kojų tvirtinimo vietose – mechanizmai, leidžiantys keisti jų padėtį. Naudotos medžiagos papjė-maše, dažai - akrilas ir pastelė, kurie sustiprinti laku nuo blukimo. Korsetas pasiūtas iš lino, siuvinėtas biseriu. Palaidinė siūta iš šifono, puošta nėriniais. Kūrinio aukštis - 80 cm. (Nuo 550 Lt)


Olga Molčanova - ukrainietė lėlininkė. Dailininkė- lėlininkė, gimusi ir augusi Kijeve, nuo 2007 m. intensyviai kuria šioje meno srityje. Ši meninikė vadovauja vaikų būreliui “Meninė lėlė“, Golosejevo vaikų menų rūmuose, Kijeve. Daugelio parodų dalyvė Ukrainoje ir Rusijoje.

„Alisa“ su meškučiu. Vienetinis rankų darbas, pagamintas iš "Paperclay" (molio ir popieriaus mišinys)  . Šis darbas- Tarptautinio konkurso Kijeve nugalėtojas. (Nuo 850 Lt)


Lina Velikaja  - ukrainietė lėlininkė, gyvena Kijeve. Šios menininkės pagrindinė profesija – matematikė. Dėsto Kijevo valstybiniame universitete, Diferencialinių lygčių katedroje. Ne ką mažiau svarbi jos gyvenime ir meninė kryptis. Nuo 2008 m. intensyviai kuria lėles.  Daugelio parodų Ukrainoje, Rusijoje, Čekijoje, Azerbaidžane dalyvė. 
Aukcionui pristato lėlę „Alisa su puantais“. Autorinis vienetinis rankų darbas iš porceliano. (Nuo 700 Lt.)

Olga Venžega – menininkė iš Ukrainos, Donecko miesto. Lėlininkė ir žaislų meistrė. „Pristatykite mane „Ukraina, Doneckas“. Nors ten dabar karas, bet ten yra mūsų Ukraina“, - aukciono organizatorių paprašė Olga. 
Lėlių gamyba menininkė užsiima nuo 2007 m. Per tą laikotarpį O.Venžega laimėjo „Metų lėlininkės“ titulą, „Lėlių meistrės“ vardą. Nuolatinė tarptautinių lėlių parodų dalyvė, rengianti parodas populiariausiose Ukrainos lėlių galerijose. Pirmoji personalinė paroda – 2012 m. Kijeve, vėliau - Donecke. Menininkė yra paskelbusi daug teminių straipsnių specializuotoje žiniasklaidoje, skirtoje lėlininkams iš viso pasaulio. 
Olgos darbai yra privačiose kolekcijose Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Japonijoje, JAV. 
Aukcionui menininkė pristato savo kūrinį „Zuikis Chitomi“. Išvertus iš japonų kalbos, tai reiškia akį. Medžiagos – viskozė, kimono iš japoniškos medvilnės, medžio drožlės, metalo granulės, stiklo akys. Vienetinis darbas. Aukštis – 52 cm. Sukurtas 2011 m. (Nuo 400 Lt.)

Jelena Ridvan - ukrainietė iš Kijevo, polimerinės floristikos meistrė. Užsiima natūralistinių gėlių lipdyba iš stingstančio polimerinio molio. Dalyvavo Ukrainoje organizuojamose parodose, telelaidose, publikuojasi žurnaluose. Kūrė gėles reklaminiams siužetams. Lipdyba užsiima nuo 2010 metų.
Kompozija „Pienė“. Sukurta iš greitai stingstančio plastiko. Jei nespėsi greitai ir kokybiškai pagaminti kūrinio elemento, kūrinys bus negrąžinamai sugadintas. Kiekviena detalė – kruopštus ir klaidų neleidžiantis rankų darbas. Baigtas kūrinys tonuojamas aliejiniais dažais. Ši trapi interjero detalė reikalauja kruopščios ir atsargios priežiūros. Dulkes nuo jos valomos teptuku arba fenu. Aukštis su keramine vazele -17 cm.
(Nuo 100 Lt.)

Irina Ivachnenko - liaudies meistrė iš Kijevo. Meninių lėlių kūryba užsiima nuo 2009 metų. Nuolat dalyvauja tradicinėse Ukrainos parodose „Modna lialka“. Jos darbas laimėjo pirmą vietą šioje tradicinėje parodoje 2012 m.. Technika, kurią naudoja Irina, Ball-Jointed- Dolls, tai – lėlės iš daugelio detalių, su šarnyriniais junginiais, surinktais ant tvirtos elastinės gumos.Aukcionui  menininkė pristato lėlę „Pelytė Maniunė“. Pagrindas- poliuretaninis liejinys. Visos kostiumo detalės nuimamos. Uodegėlė ir snukutis ant magnetinių detalių, kad galima būtų lengvai perrengti. Akytės iš hematito. Aukštis - 10,5 cm. Labai kruopštus darbas, kurtas penkis mėnesius. Labai daug paslankių detalių.  (nuo 200 Lt.)

 

 

Paulius Arlauskas - gimė 1965 m. Vienu iš originaliausių Šiaurės Lietuvos dailininkų vadinamas Paulius Arlauskas 1989 m. baigė tuomečio Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Kurdamas tapybos, grafikos, instaliacijos, mados meno srityse, jis surengė virš 40 asmeninių parodų. Dailininko darbų yra įsigiję kolekcininkai iš Didžiosios Britanijos, JAV, Japonijos, Italijos, Danijos, Vokietijos, Šveicarijos. Žavėdamasis iškiliomis asmenybėmis Paulius Arlauskas kuria jų portretus, kuriuos dekoruoja simboliais. Prezidentės portretą autorius nutapė pasitelkęs kelis šimtus jos nuotraukų ir keletą užkoduotų simbolių. Pavyzdžiui, švarkelis ištapytas laurų, kurie simbolizuoja pergalę, ornamentais, baltų perlų vėrinys – tai statuso ir aukštų pareigybių ženklas, žydras fonas – tikėjimo ir pasitikėjimo savimi spalva.  Pasak dailininko, tapyti portretą – visada iššūkis, reikalaujantis įsigilinti, pajausti portretuojamojo psichologiją ir charakterį.   

„Prezidentės portretas“ (Nuo 400 Lt)

 

Raimondas Gnižinskas - gimė 1968 m. Kupiškio raj., Žaidelių kaime. Mokėsi Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultete. Šiuo metu šiuolaikinės mokyklos centre dėsto fotografiją, informacines technologijas, taip pat kuria ir eksperimentuoja įvairiose dailės srityse.
Personalinėse ir grupinėse parodose dalyvauja nuo 1995 metų.

Aukcionui menininkas pristato savo paveikslą „Išdavikas“. Atlikimo technika - akvarelė, tušas, popierius, 2014 m., dydis - 18,5 x 25 cm.  
(nuo 500 Lt.)
 


 

Jovita Glemžaitė – Matuzienė - gimė 1959 m. Kaune. 1970–1977 m. mokėsi Kauno J. Naujalio dailės vidurinėje mokykloje. 1977–1984 m. studijavo Vilniaus dailės institute, įgijo tapybos pedagogikos išsilavinimą.1984-1988 m. ji buvo Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikumo dėstytoja. Tapytoja, pedagogė. Nuo 1984 m. ji dalyvauja dailės parodose, eksponuoja akvareles ir didelio formato tapybos darbus. J. Glemžaitė-Matuzienė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1992 m.
Menininkės darbų įsigijusi Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir privatūs asmenys Vokietijoje, JAV, Švedijoje, Lietuvoje. Dažnai rengia personalines parodas, dalyvauja ir tarptautinėse parodose. 
Jovita Glemžaitė – Matuzienė kuria tradicinės tapybos srityje . Menininkės kūryboje vyrauja ryškios spalvos, įvairi simbolika: arklys, saulėgrąža, žuvelė.

"Saulėgrąža" 2010 m. drobė, akrilas 4,0x30 cm. (nuo 350 Lt.)
"Vakaras" 2008 m. drobė, aliejus, 50x40 cm. (nuo 350 Lt.)

 

Vilija Kneižytė – gimė 1957 m. Kaune. 1981 m. baigė Vilniaus dailės institutą (dabar Dailės akademija) ir įgijo grafikės specialybę. Nuo 1995 m. - Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Daugybės personalinių parodų autorė, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Yra pelniusi ne vieną prestižinį meno apdovanojimą, premijas. 
Grafikės darbų įsigiję Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Rusijos Federacijos Kultūros ministerija, Ispanijos Caliu centras, privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.

Drobė, klijuota ant kartono, akrilas, "Rožinis dangus", 2007 m. 40x40
(nuo 250 Lt.)

 


Ramunė Barkauskaitė - gimė 1990 m. Sparčiai garsėjanti jaunoji grafikė, kurianti skaitmeninio estampo ir autorinės knygos srityse, Ramunė Barkauskaitė 2012 m baigė taikomąją grafiką VDA Kauno fakultete. Šiuo metu ji tęsia taikomosios grafikos magistrantūros studijas. Jos kūrybinėje biografijoje – ne tik asmeninės parodos, bet ir komerciniai sienų tapybos projektai bei gatvės renginiai. Apibūdindama savo kūrybą autorė teigia: „Per ironiško absurdo prizmę tyrinėju kasdienybės ir buities momentus.“   
Aukcione Ramunė Barkauskaitė pristato grafikos darbą „Kartu“.   
(nuo 300 Lt.)

 


 

Rimantas Radišauskas - gimė 1948 m. Atvirai deklaruojama pilietine pozicija ir protesto tapyba išgarsėjęs dailininkas Rimantas Radišauskas yra surengęs ne vieną parodą užsienyje ir Lietuvoje. Paskutinė jo asmeninė paroda buvo surengta šiemet Kijevo Maidane.  Gerai žinomas autoriaus darbas – unikalia medžio intarsijos technika sukurta 50-ies portretų galerija, kurios vienas iš atvaizdų – Jono Pauliaus II portretas šiandien puošia Vatikano rūmus Romoje.  „Gerbiu ukrainiečių kovą už nepriklausomybę ir demokratiją“, – sako dailininkas. „Žiurkių simbolis skirtas žmonėms, kurie yra iškritę iš žmogiško gyvenimo normų, kurie tik ima, duoti kitiems net nesistengia“.   

Peizažas  "Lelijos prie lieptelio" 2013 m., drobė, aliejus, 80x100,
(nuo 280 Lt.)
"Myli- nemyli?" 2014 m. drobė, aliejus 80x60 (nuo 280 Lt.)

 

Sonata Vasyliūtė-Čepukėnienė - gimė 1974 m. Biržų dailininkų klubo „8+“ narė, dailininkė ir dizainerė projektuotoja Sonata Vasyliūtė-Čepukėnienė 2000 m. baigė monumentaliąją tapybą Vilniaus dailės akademijoje, įgydama menų magistro laipsnį. Ji yra aktyvi grupinių parodų ir plenerų dalyvė. 
Pasak dailininkės, jos darbai dažniausiai gimsta vasarą, kuri turtinga vaizdų, spalvų ir jausmų. Tapydama autorė visada galvoja apie žmogaus jausmus.   

"Keliaujantys", popierius, akrilas, tušas, 19x20 (nuo 80 lt)
"Aguonos", drobė, akrilas, 20x50 (nuo 90 lt.)
"Aguonos", drobė, akrilas, 30x40 (nuo 90 lt.)
"Gieda", ofortas, 22x27 (nuo 80 lt.)
"Keliaujančios", drobė, akrilas, 50x70 (nuo 90 lt.)

 

Gintaras KURAS - gimė 1957 m. Papuošalus ir juvelyrikos darbus kuria nuo 1978 m. Dirba su brangiaisiais ir pusiau brangiaisiais metalais, akmenimis, mineralais, perlais, naudoja netradicines medžiagas (pvz., riešuto kevalą). Visi kūriniai – tik rankų darbas, nenaudojant jokios štampavimo ar kopijavimo technikų. Darbai ne kartą eksponuoti įvairiose parodose, galerijose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje (Japonijoje, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje ir kt.). Gyvena ir kuria Kačerginėje.

Žiedas. (Pradinė kaina - 150 lt.)

 

Stas Chailovas

Virš 20 metų Lietuvoje gyvenantis ukrainiečių kilmės juvelyras Stas Chailov ne vienerius metus kuria pagrindinį prizą Vienos labdaros pokyliui, rengiamam Vilniaus Rotušėje. Garsi jo kūrybos gerbėja yra Alma Adamkienė.  

Juvelyrui labai svarbu, kad žmogui jo papuošalas patiktų, būtų įdomus ir tiktų. Ypač menininkas mėgsta kurti žiedus, kadangi šie turi ir gilią maginę prasmę.  

Autorinis žiedas su topazu. Auksas, praba 750. Pradinė kaina – 10 000 Lt.
Autorinis žiedas su topazu ir lazuritu. Sidabro ir paladžio mišinys ir auksas. Pradinė kaina – 4000 Lt
Autorinis žiedas su opalu. Sidabras, praba 925 ir auksas, praba 750. Pradinė kaina – 2000 Lt.

Rustemas Skibinas - gimė Samarkandoje, Uzbekistane. 1996 metais grįžo į savo tėvynę – Krymą Ukrainoje. 1996 – 2000 metais dirbo vyriausiuoju dailininku „Tavrika-K“ gamykloje, Simferopolyje.

Remdamasis Krymo totorių siuvinėjimo ornamentais, surinktais ir iššifruotais Mamuto Čiurlu, Rustemas sukūrė unikalų, novatorišką polichrominės keramikos stilių, turintį tradicinės Krymo totorių kultūros bruožų. 2000 metais įkūrė kūrybines dirbtuves „El Cheber“.  Dirbtuvės tapo populiariu amatų centru. „El Cheber“ įtrauktos į tarptautinę kelionių programą „Svečiuose pas Krymo totorius“. Rustemas aktyviai dalyvauja regioninėse, nacionalinėse ir tarptautinėse parodose. Projekto „Krymo stilius“ seminarų ir parodų nuolatinis dalyvis.Kūrybinės Krymo menininkų asociacijos „Čatir-Dag“ narys. Kandidatas į Ukrainos nacionalinės liaudies meno meistrų sąjungos narius. Krymo totorių menininkų asociacijos narys.

 

Virginija Užusenytė

Kaunietė Virginija Užusenytė  keramikės specialybę įgijo Vilniaus dailės akademijoje. Pamažu autorė nuo nedidelių indų žiedimo perėjo prie stambesnių interjerinių darbų, pradėjo lipdyti skulptūras, židinius, pano.  

„Mane visada žavėjo gamta, ypač savo vidine, nuolat atsinaujinančia energija, todėl mano darbuose dažnai slypi floros ar faunos idėjos“, – sako keramikė. 

Segės,  (Nuo 100 Lt) 2 vnt.
Dėžutė,  (Nuo 150 Lt)

 

Jūratė Čėsnaitė - gimė 1976 m. Šiauliuose, baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Kurį laiką menininkė tapė ant šilko, ieškodama savo išraiškos formos, kol surado savo tikrąjį pašaukimą - papuošalų kūrybą. 2005 metais juos pateikė publikai, pavadindama "Ugnis. Ledas. Šokoladas". Dalyvauja personalinėse, grupinėse parodose, gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Aukcionui papuošalų kūrėja pateikia savo kūrybos segę. Medžiaga - keramika, glazūros, dekoruota auksu, platina. 6,5 x 5,5 cm. (nuo 100 lt.)


Elvyra Teresė Petraitienė - gimė 1940 m. Keramiką studijavo LVDI. Specialybės mokėsi pas Joną Mikėną, Mykolą Vrubliauską,
Juozą Adomonį. Parodose dalyvauja nuo 1970 m. Nuo 1980 m. priklauso LDS. Dirbo monumetaliosios, šiuo metu - autorinės keramikos srityje.
Gyvena Varėnos r., Maksimonių k., „Vienaragių šilo” sodyboje, netoli Merkinės.
Interjero darbų yra Pamaskvėje, Glazove (Uralas), Baku, Narvoje, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Pasvalyje, Rokiškyje, Dovainonyse, Juodupėje, Pakruojyje, Radviliškyje, Alytuje,
Šakiuose, Palangoje. Nuo 1993
iki 1998 m. surengtos 7 autorinės parodos Langedoke, Prancūzijoje,
1995, 1998, 2004 m. - Merkinės
informacijos centre, 2010 m. - Vilniuje, Gobis/lauko ekspo.

Aukcionui keramikė pristato savo sukurtą skulptūrą "Patrimpas. Jaunas derliaus dievas". Tai mažosios plastikos kūrinys mitologine tematika. Atlikimo technika - molis, dekoruota spalvotais moliais ir bespalve glazūra. (Pradinė kaina - 100 litų.)

Rūta Indrašiūtė - gimė 1966 m. Vilniuje, gyvena Maksimonių kaime. Užsiima kūryba – keramika, naudoja akmens masę, raudoną molį, glazūrą. Be švilpukų ir glazūruotų molinių indų (puodynių, puodukų ir pan.), dar lipdo skulptūrėles.  „Pradėjau kurti vaikystėje. Įkvėpimo šaltinis yra pati kūryba. Keramikos srityje esu daugiau savamokslė. Užsiėmimą paveldėjau. Geras pavyzdys buvo motina Elvyra Teresė Petraitienė – keramikė, dailininkė. Kūryba man duoda galimybę tobulėti“, - sako keramikė. Rūta priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai, nuo 2006 m. turi meno kūrėjo statusą. Metus yra gavusi kūrėjo stipendiją. 1986 m. dalyvavo „Pinokio knygos šimtmečiui“ skirtame geriausio ekslibrio konkurse Italijoje; 1985 m. laimėta I vieta taikomosios dailės ir Vilniaus vidurinių meno mokyklų moksleivių darbų parodoje; 1984 m. kartu su Kauno tautodailininkais dalyvavo reprezentacinėje liaudies meno parodoje Paryžiuje. 2005 ir 2009 m. užimta I vieta regioninėje konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“ – dukart pripažinta geriausia Dzūkijos liaudies meistre. 2005 ir  2007 m. laimėta I vieta konkurse  „Dzūkiškas suvenyras“. 2008 m. dalyvavo seminare „Puodžių karalius“. Parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 1976 m. Svarbiausios parodos: 2000 m. – LR Seime; 1997 m. – Joncels merijoje; 1997 m. – Italijoje, Venecijoje; 1997 m. – darbai eksponuoti menininkės šeimos keramikos parodoje, atidarant Marcinkonių etnografinį muziejų; 1996 m. – Lunas merijoje ir Monpellier galerijoje; 1995 m. – Castenau le Lez galerijoje; 1994 m. – Saint Jean de Fos merijoje; 1993–1997 m. parodos pietų Prancūzijos Langedoko provincijoje; 1993 m. – Bedarieux meno rūmuose.

Aukcionui tautodailininkė pristato ąsotį. Atlikimo technika - molis, dekoruotas  spalvotais moliais ir bespalve glazūra. (Nuo 100 Lt)

 

Fotomenininkai
Dangirutė ir Rimgaudas Maleckai - buvę kauniečiai, šiuo metu gyvena ir kuria Palangoje. Rimgaudas Maleckas yra laikomas vienu abstrakčiosios fotografijos pradininkų Lietuvoje, kolegų vadinamas fotografijos tėvu. Vėliau fotografuoti pradėjo menininko žmona Dangirutė Maleckienė. Fotomenininko Rimgaudo Malecko kūrybai įtakos turėjo pasaulinio masto menininkų P. Mondrianas, P. Klee, P. Picasso, J. Pollocko ir kitų kūryba. Rimgaudo ir Dangirutės Maleckų darbai įvairūs: pradedant nuo psichologinių moterų portretų, pereinant prie abstrakčių formų. Autorių darbams būdinga estetika ir stipri forma. Menininkai yra išleidę dvi knygas, jų iliustracijos puošia ne vieną poezijos leidinį. Menininkų darbai populiarūs tarp meno kolekcionierių.      
Gabrielė Kuizinaitė

Aukcionui autoriai pristato du darbus: 

Dangirutė Maleckienė „Kryžius“, 2013 m. Formatas  50x40 cm. Įrėminta mediniuose baltos spalvos rėmuose, su stiklu.   (nuo 400 Lt.)

Rimgaudo Malecko darbas - be pavadinimo, iš serijos „Fotografinės abstrakcijos“. Darbas sukurtas 2011 m. Formatas  50x40 cm. Įrėminta mediniuose medžio spalvos rėmuose, su stiklu.   (nuo 400 Lt.)

 

Jolanta Galdikaitė - gimė 1961 m. Kaune. 1979 m. baigė J. Naujalio dailės mokyklą, grafikos specialybę. 1988 m. baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą (dabar VDA), grafikos specialybę. Nuo 1994 metų intensyviai dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose. Grafikė Jolanta Galdikaitė yra pelniusi nemažai tarptautinių apdovanojimų. Menininkės kūrybos spektras - platus. Pastaruoju metu menininkė kuria tiek grafikos, tiek keramikos srityse. Iliustracijomis puošia knygas. Jai nesvetima religinė ir išeivijos tematika. Įvairaus formato spalvotuose ir nespalvotuose grafikos darbuose vyrauja stilizuotas ir dekoratyvus stilius.

Aukcionui Jolanta pateikia darbą „Kariūnė“, išmatavimai 14x17 cm, technika - sausa adata. (Nuo 400 Lt)

 


 

Kristina Čyžiūtė - tekstilininkė, fotomenininkė. 1991 – 1994 m. mokėsi aukštesnioji meno mokykla, drabužių dizaino specialybėje. 2001 m. baigė Valstybinės  dailės akademijos Kauno dailės institutą, įgijo tekstilės bakalauro laipsnį.  2011 m.  toje pačioje mokslo įstaigoje apsigynė tekstilės magistrantės vardą. Intensyviai dalyvauja fotomeno ir tekstilės parodose. Dirba fotografijos ir tekstilės srityse: fotografija, portretai, gamtos fotografija, performansai. Jaunąją Lietuvos menininkų kartą atstovaujančios K. Čyžiūtės kūryboje vyrauja šiuolaikinis stilius.

"Kaunas"  (Nuo 400 Lt)

  

Eva Pohlke – gimė Kętrzyn’o mieste, Lenkijoje. Bakalauro studijas baigė Socialinių mokslų ir menų fakultete, Warminsko – Mazurski universitete, Olsztyn‘o mieste.  Menininkė yra surengusi tiek personalinių, tiek bendrų parodų Lenkijoje ir užsienyje: Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Japonijoje.  Dailininkė taip pat yra meno projektų, kūrybinių dirbtuvių, parodų ir kultūrinių renginių organizatorė. Meno terapijos ir tapybos mokytoja. 2008 ir 2010 metais pripažinta ir apdovanota Olstyn‘o miesto mero už kultūros paveldo apsaugą ir skatinimą. Šiuo metu gyvena ir kuria Kaune. Kuria tapybos srityje. Menininkės kūrybai artima gamtos tematika.

Aukcionui Eva Pohlke pateikė tapybos darbą „Nemunas”, mišri technika ant drobės, išmatavimai 40x60. (nuo 500 Lt.)

 

Audrius Gražys yra vienas įdomiausių viduriniosios kartos dailininkų Lietuvoje. Šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Briuselyje, jis intensyviai rengia parodas Lietuvoje ir  užsienyje. Jo kūryboje vyrauja  abstrakcijos, kurių plastinėje raiškoje itin svarbi koloristika, tekstūros, faktūriškumas. Dailininkas sako: “Aš mėgstu keisti spalvas. Nenoriu būti nuobodus. Pastaruoju metu tapau gerokai atviresnėmis spalvomis".

Gražys  yra surengęs daugiau kaip 40 personalinių ir daugiau nei 50 bendrų parodų. Kartu su kino operatoriumi Henriku Gulbinu sukūrė vaizdo projekcijas miuziklams „Tadas Blinda“, „Pasakų medis“, „Šventavartė“ bei koncertui „Lietuvos baletui – 80“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre.  2003 metais jis buvo apdovanotas Portugalijos Respublikos prezidento Jorge Sampaio Nuopelnų ordinu.

"Tirpsta 2", aliejus, akrilas, drobė  80x60, 2009 m. (kaina nuo 600 Lt)

 


Eimutis Markūnas  - universalus dailininkas, kuriantis instaliacijas, post objektus, vitražus ir tapybos darbus. Jo Kūrybai būdinga abstrakčiojo ekspresionizmo maniera. Jis priklauso tapytojų grupei”Angis” ir intensyviai  rengia parodas Lietuvoje ir užsienyje.  Tapyboje dominuoja abstrakcijos, dailininkas  naudoja grafitą, padedantį išgauti būdingą jam apibendrintą, monochrominės koloristikos raišką.

Tapytojas savo darbų idėjas formuluoja kaskart naujai. Pavyzdžiui, 2012 metų parodoje “Paralelinės realybės”  inspiracijų ieškojo iš “vaikystės fantazijų, pramanų, sovietinės egzistencijos ir dabarties realijų sankirtos. Tai laukas, kuriame abstrakčių ir realių formų pagalba sukuriamos optinės erdvės, paralelės, leidžiančios kiekvienam žiūrovui atrasti ir atkoduoti vizualius paviršius individualiai, pagal savo asmenines psichofizines bei biofizines savybes“.

"Nematomas" grafitas, akrilas, hdf plokštė , 142x207m, 2013 m. Pradinė kaina - 3500 Lt.

 

Arūnas Daujotas (1963 m. - 2012 m.) IN MEMORIAM dailininkas gimė 1963 m. rugpjūčio 1 d., Šiauliuose. 1976 m. baigė Kauno 21-ąją vidurinę mokyklą. 1977-1982 m. mokėsi S.Žuko taikomosios dailės technikume ir įgijo meninio medžio apdirbimo specialybę, o 1983-1989 mokėsi tapybos VDA. Nuo 1991 m. atsidėjo tik kūrybiniam darbui, ir nuo tada aktyviai pradėjo dalyvauti parodose. Dailininkas surengė ne vieną personalinę tapybos parodą Lietuvoje, 2000 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. A. Daujotas buvo išskirtinai savito braižo dailininkas. Jo kūriniai lengvai atpažįstami dėl jiems būdingų siurrealizmo dailės bruožų. Dailininko paveiksluose – paslapties, pavojaus, grėsmės nuotaikos.

Darbas iš paskutinio autoriaus piešinių ciklo ,,metamorfozės" 2012 m. (nuo 100 Lt.)

 


 

Miglė Kosinskaitė - jos stilius apibūdinamas kaip  romantinis siurrealizmas. Jos „ mėgiama priemonė – paradoksas, o herojė – dekadentinė gražuolė, atėjusi iš art deco ir nebylaus kino“.
Tapytoja vaizduoja moteris, vaikus, gyvūnus, sukurdama jiems būdingą arba paradoksalią aplinką arba teatralizuotų kostiumų, kaukių, aksesuarų įtaigą.  Dailininkė  sako, kad jai svarbu, kad jos kūryba būtų suprasta.“Kūryba- tai mano asmeninis balsas. Man vienodai svarbi ir estetika, ir idėja ir meistrystė“. 

"Ranka",  (nuo 100 Lt.)

 


 

Gintautas Vaičys – kaunietis, vienas iš nedaugelio viduriniosios kartos lietuvių tapytojų, nuosekliai kuriančių abstraktųjį meną. Tokį pasirinkimą jo studijų metais nulėmė iš Niujorko tuomet atvykusio ir tapytojų kursui dėsčiusio abstrakcionisto Kęstučio Zapkaus įtaka. "Jei kitiems studijų draugams – Patricijai Jurkšaitytei, Ievai Martinaitytei Mediodia, Žilvinui Kempinui ir Aidui Bareikiui – ši patirtis buvo tiesiog impulsas ištrūkti iš lietuviškosios tapybos tradicijoje susiklosčiusių normų, tai Vaičys patyrė tiesioginį mokytojo tapybos poveikį". (Raminta Jurėnaitė).  Žiūrovo neturėtų apgauti stambūs potėpiai - tai labai jautrūs darbai, kuriuose kiekviena detalė turi savo vietą. Būtent dėl to Gintauto darbai sujaudins kiekvieną menui jautrų žmogų ir niekada neleis į juos atsižiūrėti iki soties. Studijavo Vilniaus dailės akademijoje, įgijo tapytojo specialybę. Nuo 1989 m. yra surengęs per kelias dešimtis personalinių parodų. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o šiuo metu Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas. (Paveikslai.lt)

„Labirintas“ 100x80 drobė akrilas, 2009 m. (Nuo 600 Lt.)

 

Justina Skučaitė - gimė 1991 m. 2008 m. baigė Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklą, dabar studijuoja magistrantūroje vizualiuosius menus Lietuvos edukologijos universitete. Perspektyvi jaunosios kartos menininkė, ieškanti išraiškos priemonių.

“Šviesulys”, 2014, akrilas ir aliejus, drobė, 70x50  (nuo 280 Lt.)
“Trys Žiežulos”, 2014, akrilas ir aliejus, drobė, 60x40  (nuo 150 Lt.)

 


Remigijus Treigys - postmodernistinės fotografijos atstovo R Treigio kūrinius galima apibūdinti kaip achromatinę (neekspresyvią, be kontrastų) tapybą fotografijoje. Iš negatyvo jis padaro keletą rafinuotų atspaudų su gausiais tapybiniais efektais, minkštais sodrių ir šviesiai rusvų, gelsvų, žalsvų pus­tonių viražais. R. Treigys pasirenka statiškas kompozicijas, fiksuoja nejudrius daiktus, pagrindiniais veikėjais paverčia šviesą ir šešėlius. Remigijaus Treigio atspauduose taip pat atidžiai ir per atstumą pasisavinti erdvėvaizdžiai, tik jo darbuose aiškiai dominuoja autorinė raiška. R. Treigio pasakojimas apie fizinę vietą perfrazuotas ir perkeliantis į kitą nepatirtą scenovaizdį. Dar daugiau - menininkas neretai kadro kairėje palieka juodą plyšį, kuris suvokėją veda tolyn į užkadrio zonas, į neužfiksuotą, bet šalia egzistuojančią erdvę. Fotografija, anot autoriaus, “ nėra garsinis menas. Tai tylos menas, bet aš bandau jį įgarsinti“. Menininkas prisipažįsta nesantis iš tų, kurie fotografuoja daug. Prieš darant nuotrauką jam svarbu sulaukti reikiamo momento, pajusti ryšį su fotografuojamu objektu. (lrt.lt)

"Rūkas", 1988 m. (Nuo 400 Lt.)

 


 

Haroldas Černius - gimė 1967 m. Kaune, baigė J. Naujalio meno mokyklą, įgydamas skulptoriaus specialybę. Baigė tuometinio Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakulteto studijas.
Šiuo metu yra tapantis skulptorius. Pagrindiniai motyvai - didžiaformatėse drobėse, ryškaus, ekspresyvaus kolorito floristika. 

"Mėlyna, geltona" (Irisai), aliejus, drobe, 190x80 (pradinė kaina 3000 Lt.)

 


 

Linas Cica (Cicėnas) – gimė 1967 m. Tauragėje. 1982 - 1986 m. studijavo architektūrą. 1990-1995 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje scenografiją. Dailininkas ir scenografas. Daugelio personalinių ir grupinių tapybos parodų dalyvis Lietuvoje ir užsienyje. Sukūrė įsimintinas scenografijas spektakliams ir meno festivaliams Lietuvoje ir užsienyje. 
Lino Cicėno darbai kaip ir jis pats - autoironiški ir todėl laisvi. Dažnai L. Cicėno didžiulės drobės apsimeta elementariomis ir paprastomis, kartais jos būna tiesiog vaikiškai naivios, bet niekada nepanašios į ką nors kitą. Jų spalvų deriniai originalūs, siužetai netradiciniai, o jausmus, kuriuos jos sukelia sunku nusakyti žodžiais. Dailininkas yra surengęs keletą personalinių parodų, dalyvauja ir bendrose parodose, o pastaruoju metu išbando save ir kaip pedagogas.

Aukcionui menininkas pristato savo tapytą paveikslą "Annunciation" ("Paskelbimas"), drobė, aliejus, išmatavimai - 120x80 cm, 2014 m. Pradinė kaina 9000 litų.

 


 

Eglė Ulčickaitė imasi tyrinėti savo situaciją šiame prapuolusio laiko kontekste. Pasitelkusi psichoanalizės idėjas, ji siekia aptikti savo aplinkoje tuos laikotarpio ženklus – traumuojančius svetimkūnius – ir juos prisijaukinti. Taip kadaise įprasti gyvenimo atributai (pavyzdžiui, kasos langelis institucijos koridoriuje) tampa egzotiškais objektais dabartinėje kultūroje, tarsi muziejiniais artefaktais, nebetekusiais savo funkcijų. Egzotizuojant vaizduojamąjį objektą atsiranda distancija, kurios kasdienybėje pritrūksta, o su ja – ir galimybė naujai įvertinti praeitį bei jos reliktus.
Eglės Ulčickaitės kūryba autobiografiška, paremta pačios autorės išgyvenimais, tačiau atspindi ir bendrą jaunosios kartos nusiteikimą. Gimę politinio lūžio metu, jie aktyviai ieško praeityje atspirties, net jei ta praeitis teišlikusi fragmentiškai, o jos pasakojimai fiktyvūs, neautentiški..: http://www.galerijagaidys.lt/MOBILI_GALERIJA_GAIDYS/MENININKAI/Pages/EGLE_ULCICKAITE.html

"Pokalbis apie istoriją", akvarelė, popierius 21 x 30 cm, 2014 (Nuo 180 Lt.)
"Kaminas", akvarelė, tušas, popierius, 29x31 cm, 2014 (Nuo 180 Lt.)

 

 

Artūras Braziūnas  - gimė 1970. Dailininkas tapytojas. Atstovauja Lietuvos jaunajai profesionalių menininkų kartai. Vilniuje gyvenantis kūrėjas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, VŠĮ „Art galerija“ įsteigėjas ir koordinatorius. Jo kelias į tapybos meno pasaulį buvo  nuoseklus ir kryptingas. Mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Šešerius metus studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje. Veiklumas ir produktyvumas – vieni iš charakteringų šio tapytojo bruožų. A. Braziūnas 2008-2014 m. laikotarpyje Lietuvoje bei Lenkijoje yra surengęs daugiau nei 20 personalinių parodų. Dailininkas yra 15-os grupinių parodų, organizuotų Lietuvoje ir Lenkijoje, dalyvis. Kūrėjas savo drobes pristatė  atrankinėse parodose-konkursuose Lietuvoje, Makedonijoje, kitose Europos šalyse bei JAV. Tapytojo darbus galima išvysti Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Suomijos, JAV ir kitų šalių žmonių privačiose kolekcijose.
Pastaruoju laiku tradicinės molbertinės aliejinės tapybos technika sukurti dailininko paveikslai kuriami jau anksčiau pasirinkto plataus žanrinio spektro ribose: plėtojama figūratyvinė peizažinė, natiurmortų, animalistinė, antropomorfinių ir augalinių motyvų bei abstrahuotų vaizdinių tapyba, pasižyminti ryškiu turtingu koloritu.

"Aš ir svajonė", 90x60cm, aliejus, drobė. Pradinė kaina - 900 Lt

 

Naglis Rytis Baltušnikas – gimė 1960 m. Menininkas iš Kauno, parodose dalyvauja nuo 1987 metų. Yra sukūręs tapybos darbų, daugiausiai dirba grafikos srityje, tačiau šiomis sritimis dailininko kūrybinė veikla neapsiriboja. Daugiau nei dešimtmetį Naglis Baltušnikas kuria paveikslus emalio technika, yra sukūręs tekstilės darbų, naujų išraiškos būdų paieška yra nuolatinis jo įkvėpimo šaltinis. Anot menotyrininkų, dailininko darbuose minimalistinis, ženklą primenantis vaizdas dažnai yra papildomas tekstu, tokiu būdu kuriami kiek ironiški, paradoksų ir humoro nestokojantys vaizdai. Šio autoriaus darbai laviruoja tarp komercinio įvaizdžio ir grynojo meno. Naglio Baltušniko kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir Belgijos muziejai, privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir Prancūzijoje.

Naglis Baltušnikas aukcione pristato darbą „Gimnastės“.   (nuo 200 Lt.)

 

Vida Mieldažytė - gimė 1967 m. Profesionali riešinių mezgėja. Riešines išmoko megzti iš liaudies meistrės Irenos Filomenos Juškienės. Jas Vida mezga nuo 2007 m. Pas juostų audėją D. Staškevičienę išmoko austi juostas. Tautodailininkės kūrybai didelę reikšmę turėjo lietuviški austinių lovatiesių bei rankšluosčių raštai, latviškų, estiškų ir norvegiškų mezginių ornamentai, ukrainietiški ir moldaviški siuvinėjimai. Menininkė surengė personalines parodas: „Baltų ženklai liaudies rankdarbiuose“, „Stangų, abrūsų ir divonų raštai riešinėse“, „Riešinės“. 
Aukcionui V.Mieldažytė pristato riešines. Faktūra – tekstilė. 
Kainos - nuo 40 Lt.

 

 

Jūratė Petrauskaitė – Mažutienė – g. 1956 m. Garliavoje. Gyvena ir kuria Kaune. Jūratės profesija – toli nuo meno, ji – profesionali ekonomistė, finansininkė. „Nuo pat vaikystės domėjausi įvairiais menais - vaidinau, rašiau eiles ir liejau spalvas popieriuje. Prieš dvejus metus netekau vyro, su kuriuo dalintis gyvenimu teko laimė 33 metus. Nuo tada ir prasidėjo: fotografuoju, tapau, ieškau nusiraminimo. Dalyvauti aukcione Ukrainos kariams paremti – man didelis iššūkis. Didelis ir malonus. Džiaugsiuosi, jei pavyks prisidėti prie aukos”, - sako menininkė. 
Aukcionui Jūratė pristato tapytą paveikslą “Mintys”, drobė, aliejus, 70x60 cm, įrėmintas. (Pradinė kaina 150 litų.)